Úvodní stránka » Přehled témat » Překyselení organizmu

Asi každý se s tím už někdy potkal. Buď u sebe a nebo alespoň u svých (starších) příbuzných a nebo známých. “Bolí mne klouby a nevím, co s tím mám dělat”. A nebo něco podobného na tento způsob. Oficiální medicina si s tím někdy dá tu práci a provede detailní vyšetření a někdy ani nedá a pouze zkonstatuje, že “už na to máte věk” a případně ještě “a bude to čím dál horší”. A pak vyfasujete recept na nějakou uklidňující (ulevující) mast, případně ještě nějaké “prášky”. A tím definitivně vstoupíte do početného klubu těch zbytečně trpících spoluobčanů.

Tahle záležitost opravdu není tak jednoduchá, jak by si někdo po přečtení výše uvedených řádků mohl myslet, ale byla by to opravdu pořádná hloupost tohle výše popsané “řešení” hned a napořád přijmout. V některých případech bezesporu půjde o něco hodně vážného a hodně složitého na vyřešení, ale v řadě případů jde možná o docela jednoduchý problém s poměrně jednoduchým řešením, samozřejmě za toho základního předpokladu, že to vyřešit budete chtít a nebudete se vymlouvat na vaši slabou vůli a jiné podobné hlouposti.

Tento “jednoduchý” problém lze stručně pojmenovat jako nadměrné překyselení vašeho organizmu. No a v dalších odstavcích si trochu přiblížíme, o co jde.

Připomenutí základní “teorie”

Kdo si vůbec něco pamatuje z doby, kdy ještě chodil na základní školu, ten si jistě vzpomene na oblíbené hrátky s “lakmusovým papírkem”. Navenek ničím nápadný papírek, když se strčil např. do octa, tak zčervenal. A když se strčil do nějakého louhu, tak zmodral. No a tímto bylo řečeno jak to, k čemu se daný papírek hodil, tak i proč se vlastně používal. Zjistit, zda v případě neznámé tekutiny (a mohl to být třeba i produkt z naší kuchyně) se jedná o kyselinu nebo zásadu, mělo a má své opodstatnění.

Nemá smysl vás zde unavovat výčtem společných vlastností všech kyselin a všech zásad (k dispozici je bohatý zdroj podrobnějších informací jinde – viz např. zde: ). Připomeňme si pouze, že “kyselost”, resp. “zásaditost” se vyjadřuje údajem “pH” (latinsky potentia hydrogenii, tj. účinnost vodíku), přičemž při pH = 7 se jedná o “neutrální” látku. Látka je neutrální tehdy, když v ní počet kladně nabitých iontů vodíku je v rovnováze s počtem záporně nabitých OH-iontů, tedy t.zv. iontů hydloxylové skupiny.

Je-li pH menší než 7, jde o kyselinu, tj. látku s převahou kladně nabitých iontů vodíku. Při pH > 7 se jedná o zásadu, tj. látku s převahou záporně nabitých OH-iontů.

A ještě připomeňme, že obě tyto odchylky od neutrálního stavu vykazují menší nebo větší úsilí se do neutrálního stavu vrátit a to tak, že jakmile se potkají “s příležitostí”, tj. s látkou, která má příslušný deficit k dispozici, tak s ní s chutí vstupují do chemické reakce zvané “neutralizace”, jejímž produktem je něco jiného, než byly původní komponenty. Obvykle nějaká “sůl” a nějaký plyn.

Jak je to v lidském těle

Lidské tělo je jak známo neobyčejně složitá “chemická továrna”, v níž v každém okamžiku probíhá spousta chemických procesů, majících za úkol všechno možné. Zásobováním každé jednotlivé buňky počínaje, přes čištění buněk od všeho možného až třeba i po přenos informací nervovými vlákny. Nepředstavitelně důmyslné “konstrukční řešení” našeho těla zajišťuje mj. i to, že ve ZDRAVÉM těle jsou všechny tyto chemické procesy natolik vyvážené, že tělo jako celek vykazuje více méně chemickou “neutralitu”. Jenže v praxi tomu tak bohužel není a důsledky dříve či později pocítí každý.

I toto téma by vydalo na několik tlustých knih a skutečným zájemcům o tuto problematiku vřele doporučuji např. publikaci německých autorů Dr. Petera Jentschry a Josefa Lohkampera s názvem “Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin”, vydané v češtině nakladatelstvím Vladislava Šafrátová v roce 2009. Zde si dovolím z této knihy ocitovat pouze těchto několik vět:

“Nemoc jde ruku v ruce s kyselinami, zdraví se zásadami. Kyseliny a zásady jsou v lidském těle ve vzájemné opozici jako den a noc. Měly by se nacházet v dynamické rovnováze …”.

Není-li tomu tak, dodávám já, řekne vám to vaše tělo dříve či později samo a to způsobem, který vás určitě nepotěší. Ale nemusíte čekat, až se vám toto stane. Navštívíte-li moje “Centrum zdraví a regenerace REVITAL”, podíváme se na tuto záležitost společně a podle zjištěných skutečností pak vyvodíme příslušná opatření. A nemusíte se obávat, že budu věštit “z křišťálové koule”. Jednak mám k dispozici vhodné přístrojové vybavení a taky o tomto tématu něco vím.

A možná už tušíte, co vám na závěr mého vyšetření řeknu: „Milý pane / milá paní, vaše tělo je v důsledku dlouhodobého překyselení zaneseno solemi, které vznikly velkým úsilím vašeho organizmu čelit vlastními prostředky vašemu neuváženému snažení ublížit si nevhodným stravováním, denním režimem, nadměrným stresem atd. Vzniklé produkty (soli) si vaše tělo potřebovalo někam „odložit“ a tak k tomu využilo vaše klouby, které vás teď v důsledku této „obranné strategie“ vašeho těla tak pekelně bolí“.

No a pak to začneme společně rozmotávat. Co přestat jist úplně, co alespoň omezit, co naopak začít jíst a jak často. Že se jako jeden z vedlejších efektu dostaví také (možná i významné) snížení vaší tělesné hmotnosti, čili váhy, mne nepřekvapí. A pokud vás ano, bude to jistě překvapení příjemné.

Takže co vy na to? Půjdeme do toho spolu ?

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH