Úvodní stránka » Autopatie - sklerosa
Autopatie-pripady


ROZTROUŠENÁ SKLEROSA -SCLEROSIS MULTIPLEX
Paní, 38 let, sekretářka, dosud bez výrazné patologie, prodělala běžné dětské nemoci, vdaná, 2 děti 13 a 5 let.
V červenci 2011 náhle po virose tupé bolesti hlavy, zhoršený visus, rozostřené vidění, vpravo centrální scotom, zhoršená motorika levostranně, zakopává špičkou nohy o schody,...celkově únava, deprese, bol. zad - hl. přechodu Th a Lp.
Vyšetřena neurologicky, CT, NMR s Dg. Sclerosis multiplex, identifikována 3 demyelinizační ložiska v mozku a 2 v míše - zahájena léčba masívními dávkami kortikoidů - Prednisonu, analgetik, biologická léčba interferonem,....
S AP jsme začali v listop. 2011, pro hrozné bolesti, deprese, nespavost, huvnutí a celkově velmi nízkou vitalitu denně 1 l VS týden a týden 1 l VD. Nic podstatného se nedělo, po 14 dnech zvyšujeme na 2 l VS denně celk. měsíc - celkově se cítí trochu lépe, deprese mírně ustupují, vyčerpanost a nespavost přetrvává, bere stále hypnotika a analgetiky, kortikoiry, antidepresiva.
V lednu 2012 stále neuspokojivý stav, celková vyčerpanost, stále váhový úbytek, spí max 2-3 h denně po hypnotikách, únava, deprese.
Zkouší brát MMS, po 1,5 měsíci jen při pomyšlení na MMS nausea.Od bylinkáře různé čajové směsi, masti, tinktury, koupele a navrhuji 3 l VD obden.Celkově nic moc se neděje. Na přelomu února a března absolvovala 5-tidenní kurs psychoanalýzy metodou RUŠ, kde si řešila problém s rodiči, sourozencem, manželem a koncem března si dělá AP preparát z 3 l VK - vařená krev - stále jen parciální zlepšení, kolísavé intenzity. Doporučuji pokračovat, v dubnu opět absolvovala 5- tidenní kurs metody RUŠ, do větší hloubky řeší vztahy s manželem a matkou, po AP VK se cítí ještě více unavena, ale psych. lépe, snižuje dávky hypnotik a antidepresiv.
Po měsíci se již nic nemění, vracíme se k VD - zvyšujeme na 4 l 1x týdně a VS 4 l 1x týdně taktéž.
Zmírnění bolestí zad, spí asi o 1 h déle, uvědomuje si své dětství a despotického otce. V červenci a v srpnu 2012 hostem HBO - 2x 14 dní - zlepšení bolestí, přestávají brnět ruce a nohy, pocit lepší stability, má větší chuť k jídlu, zlepšení zraku ad integrum, cítí se lépe odpočatá....stále střídá VS a VD 4 l 1x týdně. Koncem září virosa, poté vag. výtok, rýma trvá více jak 14 dní.
V listopadu 2012 navrhuji kombinaci VS a VD v 1 preparátu 1x týdně 6 l - obrovské zlepšení, spí bez prášků cca 4-5 h, což je úspěch, ráno se cítí více odpočatá, celk. se zlepšují i jiné kvality života, přestává nosit korset, pouze pokud má déle stát. Snížila dávky kortikoidů na ½, hypnotika nebere, analgetika jen občas, celk. se cítí lépe, psych bez depresí a min. měsíc jí zkrátili ID na ½, ale do práce pro Dg RES ji zpátky nevzali.

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH