Úvodní stránka » Centrum zdraví a regenerace REVITAL
Centrum zdraví a regenerace REVITALV naší ordinaci, kde spolupracuji s výborným terapeutem, se zaměřujeme na CELOSTNÍ PŘÍSTUP k pacientovi, na CELOSTNÍ MEDICÍNU, to znamená, že neřešíme pouze lokální problémy. Snažíme se odstranit nejen bolesti zad, kloubů, pohybového ústrojí, dále třeba chronickou únavu a nedostatek energie, nespavost, únavový syndrom, poruchy imunity, sklon k opakovaným infekčním onemocněním, bronchiální astma, alergie, atopický ekzém, migrény, bolesti hlavy, poruchy štítné žlázy, diabetes neboli cukrovku, lupénku, revmatoidní artritidu, chronický zánět střev, deprese, "studené" nohy, těžké končetiny nebo bolesti ve svalech, vnitřní i povrchová plísňová onemocnění, onemocnění jater, ledvin, bércové vředy, vysoký cholesterol, metabolický syndrom a mnoho dalších dlouhodobých a opakujících se problémů....

Chápeme člověka jako celek, ne jako jen kameny ve žlučníku, opakující se angíny, bolavé koleno, tenisový loket, apod., ale že každý problém, než se projevil na těle v té určité podobě, mu předcházel už daleko dříve problém i zcela jinde. Zablokování v určitém meridiánu, energetické dráze, ale i na vyšší energetické úrovni.
Chápeme problém tak, že klasická evropská medicína řeší následky, ale nikoliv příčinu problémů, snaží se člověka zbavit nepříjemných a omezujících symptomů již propuklé nemoci nebo problému tím, že např. vyoperuje žlučník plný kamenů, vyoperuje vyhřezlou plotýnku nebo opakováným podáváním léků na alergie tlumí projevy alergie, ale neléčí ji. Nesmyslně se používají a zneužívají analgetika na všechny možné bolesti, hlavou počínaje a různými nespecifickými svalovými bolestmi konče, atd.... U astma nebo cukrovky či vysokého tlaku se jenom usměrňují projevy, ale neléčí se podstata. Klient o tom ani nepřemýšlí, neboť lékař v bílém plášti mu přeci opakovaně řekl a další odborní lékaři potvrdili, že to tak prostě je, že to je dědičné, že se s tím musí smířit a že se s tím už nic výrazně podstatného nedá dělat. A pokud se s tímto sdělením pacient přeci jen nehodlá hned tak smířit, tak ho pošlou k psychiatrovi, který mu napíše antidepresíva a psychofarmaka, aby své potíže vnímal poněkud mírněji a méně mu vadily, aby si prostě zvykl.... A nejhorší je, pokud pacient má potíže, subjektivně je pociťuje a přitom vyšetření jsou v mezích normy a vlastně mu dle klasické medicíny nic není - to je hned hypochondr a patří na psychiatrii, nebo se mu nějaká diagnoza nakonec vymyslí, aby se někam zaškatulkoval a mohl dostat nějaké pilulky. O to přece jde, ne?


Tak tímto směrem se v naší ordinaci neubíráme.

Ještě jedna taková malá vsuvka, poznámka - není neléčitelná nemoc, je jen neléčitelný člověk. Nebo-li - každá nemoc nebo problém má svou příčinu. A je na spoluúčasti, spolupráci, každého určitého klienta, jak dalece se chce problému zbavit a vyřešit jej, pochopit, co za tím je... Je potřeba pochopit, že nikdo nikoho nemůže vyléčit nebo dokonce uzdravit. Uzdravit se musí každý člověk sám. Avšak na začátku své cesty k ideálnímu zdraví potřebuje dobrou radu. Radu, která mu pomůže hnout se z místa.
Základní pravidlo, kterým se řídíme: co nejvíce při léčbě využívat pacientových samoléčebných schopností.
Výběr používaných metod je motivován hlavně tímto pravidlem. A nikdy nic lidem nevnucujeme, jenom nabízíme a ukazujeme tu nejvhodnější cestu k řešení problému.. Léčíme jenom ty, kteří o to mají zájem.
Zároveň se snažíme o individuální a pozorný přístup ke každému klientovi, jeho důvěra je pro nás prioritou.


Co nabízíme:

- AUTOPATIE - nová celostní léčba a samoléčba chronických nemocí včetně rakoviny. Autopatie je cesta ke zdraví, metoda pozitivního ovlivňování lidského organismu, od spirituální sféry až po tělesné orgány, vyrůstající na základech klasické homeopatie.

- HOMEOPATIE - neboli podobné léčí podobné, jemnohmotá informační léčba, kde se "lék" hledá v říši bylinek, zvířátek, ale i "šutrů" - jemněhmotná, apotencovaná informace co nejvíce rezonující s ovlivňovanou bytostí

- TERAPIE metodou RUŠ - hloubková psychologie - Jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro řešení a odstranění skutečných příčin aktuálních problémů současného člověka. Je mnohem rychlejší a má širší záběr než jiné, poměrně rozšířené metody terapie. Zcela se zbavíte řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem.Dají se odstranit jakékoli fobie, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, deprese, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnosti, zbytečnosti. Mizí syndrom vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení, anorexie, bulimie, alergie, migrény, traumata z rozvodu, rozchodu, potratu, úmrtí blízkého člověka i milované bytosti Zároveň touto metodou vyřešíme i zdravotní problémy, které klienta zatěžují. Ty obvyklé, označené jako diagnóza, i ty, které se údajně řešit nedají.

- DORNOVA METODA - je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby, obratle i brány bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh, vyrovnává statiku těla - děje se to dynamicky, za aktivní spoluúčasti pacienta.

- REFLEXNÍ TERAPIE, REFLEXNÍ DIAGNOSTIKA, REFLEXNÍ TERAPIE PLOSKY NOHY,
REFLEXOLOGIE
- využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou a rukou. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu, určuje se i stav příslušného orgánu. U reflexní terapie je účinek okamžitý - má obrovský význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci.

- AKUPRESURA - MANUPRESURA - je metoda, využívající pro terapeutické účely tlaku prstů rukou na akupunkturní body - tyto body jsou rozloženy po celém lidském těle

- BAŇKOVÁNÍ - stimuluje senzitivní kožní nervy a dochází k ovlivnění zón kontrolovaných odpovídajícími nervy. Dráždění má dobrý vliv nejen na autonomní nervový systém ale také na různé orgány jím řízené. Baňkování je - stejně jako masáž - účinné u obecných potíží jako chron. bolest hlavy, závratě, malátnost, únava, ztuhlé klouby, apod.. Baňkování reguluje tok životní energie - čchi a krve, napomáhá vytažení škodlivin z těla na povrch a její vyloučení, rozhýbává čchi a krev, a otevírá kožní póry, čímž dochází k eliminaci škodlivých faktorů kůže. Léčba má dvojí účinek - všeobecný: pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému, atd a místní: odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů, apod...

- OČISTNÉ CELOTĚLOVÉ A UŠNÍ SVÍCE - velmi účinná metoda přír. léčby. Svíce slouží k detoxikaci organismu, uvolňuje energetické bloky a následně se spustí samoléčebný proces organismu a proudění pozitivní energie, které bylo oslabené. Svíce odstraní z organismu negativní bloky, uvolní cestu k odplavení toxických látek, zlepší psychiku, působí relaxačně a meditativně. Plamen vytváří ve svíci komínový efekt. Působením tepla rozpouští v těle nahromaděný maz a působením podtlaku jej vytahuje přes kůži ven. Celý proces působí jak na fyzické, tak na bioenergetické úrovni - odbourává a uvolňuje energetické bloky. Svíce se používají k mírnění otoků a zánětů, ale i cyst a dalších...

- SHIATSU - v překladu "tlak prsty", nebo-li "léčení rukama", patří mezi masážní techniky, ale jen okrajově. Je to japonská dotyková terapie, zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii, relaxační techniky a moxování,... s úmyslem léčit a podněcovat zdraví ovlivňováním a zlepšováním stavu životní energie - čchi, prány, v těle. Shiatsu využívá tlaku rukou a manipulační techniky k vyladění tělesné struktury a jejích vnitřních energií, usnadňuje předcházet chorobám a pomáhá udržet si dobré zdraví.

- NOVÝ SYSTÉM DETOXIKACE TĚLA DLE Dr. JENTSCHURY- detoxikace, odkyselení a vyloučení škodlivin z těla, řešení cellulitidy

- DETOXIKAČNÍ MASÁŽE BYLINNÝMI PEČETĚMI

- EAV - detoxikace organismu dle Dr. Jonáše

- LIFE WAVE PLUS - stimulace akupunkturních bodůhomeopatickými netransdermálními náplastmi

- Práce s energiemi REIKI, KARUNA, SHAMBALLA 1024, BOŽÍ SVĚTLO, léčení skrze Vyšší Já

- ÚPRAVA METABOLISMU - osobní analýza - metabolický věk, rozmezí celkového tělesného tuku a viscerálního tuku, ...

- snažíme se řešit i akutní stavy nejen pohybového aparátu, ale i mnoho dalšího.

Pokud Vás naše nabídka zaujala a oslovili jsme Vás - neváhejte a přijďte se poradit.


OBJEDNÁNÍ A KONZULTACE:
Ordinace celostní medicíny, Náměstí ČSA 47, Jaroměř
MUDr. Martina Kormundová, tel.: 725145409, e-mail: centrum.revital@seznam.cz

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH