Úvodní stránka » Přehled témat » Detoxikace těla
Detoxikace těla

Detoxikace těla, mysli a duše

Nejlepší doba pro aplikace kúry pro očistu těla je konec zimy a časné jaro - tedy únor a březen a nebo konec léta a začátek podzimu - tedy září. A samozřejmě vždycky, když cítíte, že jste plni jak materiálního tak myšlenkového balastu. Ono všechno souvisí se vším.

Chtěla bych se podělit o osobní zkušenosti s detoxikací mou osobou, mých kolegů, kamarádů a klientů, takže se nebudu opírat o vyčtené způsoby, o některých se jen okrajově zmíním. Připomenu jen, že detox těla spojuji i s očistou mysli a duše, protože pak cítím opravdovou úlevu. Tady pak využívám všechny techniky které mne zrovna napadnou,

Od práce s energiemi a techniky Reiki, Karuna, Karuna-ki, Shamballa, Boží světlo,Kosorays, Sokaisi, QRAK a další, Ho´oponopono. Vím že největší žrout energie jsou u mne pak neprožité, popřené emoce. Jsem stále jenom obyčejný člověk, který jako každý jiný chybuje, ale vím, že za své fyzické tělo si nesu zodpovědnost sama. Tak se starám, protože když nebude fungovat tělo, hlava si může vymýšlet co chce, bez těla to nezrealizuje. Kvalita emocí v daném okamžiku je pouze moje a k dané věci se stará o polaritu, ze které se dívám a z toho pak je můj energetický "zisk" - buď mi to pak nese další energii a potěšení a nebo ji bere. Je to někdy fuška, tohle všechno uhlídat a šéfovat si život:))) Protože realitu života si tvoříme sami....

Jako prostředek vnitřní očisty organizmu a posílení imunity lze použít vnitřně koloidní stříbro. V lékárně dostanete koloidní stříbro, kde je na obalu napsáno že se užívá pouze k potírání. Po konzultaci paní doktorky s výrobcem jsem dostala informaci, že koloidní stříbro lze užívat i vnitřně právě k výše zmíněné očistě a to bez problémů. Pouze je třeba ohlídat si dávkování - uvedené dávky jsou pro lidi s průměrnou hmotností cca 70Kg. Podle toho tedy doporučuji odvodit i individuální dávkování. Taky si lze na internetu zakoupit přístroj k výrobě koloidního stříbra, je k tomu potřeba ještě v lékárně zakoupená destilovaná voda "aqua purificata". Protože jsem si účinky koloidního stříbra vyzkoušela k velké spokojenosti, přístroj jsem si sehnala a nyní si stříbro pro sebe, svou rodinu a klienty vyrábím sama a přijde to podstatně levněji než zakoupené koloidní stříbro v lékárně.

Koloidní stříbrom mi pomohlo vždy při počínajícím nepříjemném pocitu v krku a pocitu "něco na mně leze " a stačily dvě tři dávky po 1 polévkové lžíci a pak jen pár dní 1x denně 1 lžíci. Taky pomohlo při začínajícím zánětu dásně. Velice dobře funguje na potírání při problémech s kůží - na opary, akné, vyrážky, rozškrábané štípance od hmyzu, vyrážka po holení - i v podpaží nebo intimních místech.....

Vysloveně detoxikační kúru se stříbrem jsem neabsolvovala, ale mí příbuzní ano, pod vedením celostní lékařky a to s velkou spokojeností. Nyní používají stříbro stejně jako já jako prevenci před chřipkou, virózami a angínami a nebo na léčbu, když se něco rozjede. Ráno a nebo večer si dám 1 polévkovou lžíci stříbra a tradá:)

Hodně informací o koloidním stříbře a jeho využití najdete na netu. Pro mne je mimo jiné důležité vědomí toho, že údajně dost dobře funguje i proti nehezky populární bakterii E-coli, která je rezistentní proti 8 uměle vyrobeným antibiotikům.

Úprava stravy

vždy je potřeba při přetíženém imunitním systému - a zvláště vhodné je zařadit ozdravné kůry aspoň jednou za čas u kuřáků, lidí, co holdují poněkud více alkoholu a mají bohatou stravu na "éčka", u lidí, co užívají hodně léků, jsou překyselení a vždy na vyčištění po užívání antibiotik.

Když cítím na těle že to pomůže a je třeba, omezuji stravu. Nejprve vyřadím z jídelníčku maso a lepek. Doporučuje se alespoň 3 týdny, ale většinou to se svou mlsnou náturou vydržím maximálně týden, pak zařazuju alespoň silný vývar z masa,biošunku pro děti a zatím cítím, že dlouhodobé vyřazení masa z jídelníčku mi nedělá dobře a nejsem na to připravena, ačkoliv jsem krevní skupina A - čili bych měla být vegetarián až vegan.

Co vyřazuji, jsou salámy, uzeniny, tavené sýry a snažím se i polotovary a a různé průmyslově vyráběné pochutiny. i když , samozřejmě, když mám chu´t, si dopřeji i pěkně opečeného buřta, protože když si něco násilím odpíráte, a dlouhodobě potlačujete chutě, škodíte sami sobě. Odborníci mohou říci, že to je věc návyku, ano, ale už jsem se naučila řídit se vlastními pocity. Nerada se trestám jakoukoliv drastičtější úpravou stravy.

Snažím se řídit radami o odkyselení organismu dle knížek a seminářů Dr. Jentschury a našeho předního homeopata a autopata Mgr. Čehovského, který zkoumal, které potraviny tělo silně okyselují a naopak, které působí zásaditě. Stravuji se takto asi 3 roky, hodně mi to pomohlo, získala jsem upevnění zdraví, zvyýšení vitality i daleko větší citlivost pro vnímání energie potravin.Mám 3 klientky-ženy, které po marných pokusech pomocí klasické medicíny a terapií otěhotnět díky a po opakovaných IVF - čili pokusech o oplodnění in vitro po úpravě stravy přišly do jiného stavu a narodily se jim zdravé a krásné děti.tady byla teda i zařazena hloubková psychoterapie metodou RUŠ a detoxikace autopatií.

Pravidelně zařazuji do jídelníčku zelené potraviny - zelený ječmen, chlorellu, spirulinu a gel z aloe vera.

U svých klientů pravidelně měřím pH sliny, což je přímý korelát, jak na tom jsme s buněčným metabolismem a tkáńovým dýcháním, čili jak jsme překyselení a při acidose krom úpravy stravy ve smyslu zvýšení podílu alkalizujících složek potravy doporučuji i dlouhodobě ráno a večer jedlou sodu - půl lžičky do sklenky vody a vypít... a pak také daleko lépe působí homeopatika a autopatický preparát.

Literatury existuje na toto téma opravdu moc. Někoho může oslovovat syrová strava, v této oblasti jsem se měla možnost seznámit s paní Marií Hýžvovou- propagátorkou syrové stravy a zelených potravin (zelený ječmen, chlorella, spirulina) . Paní Hýžvová vede nejen kurzy přípravy syrové stravy ale také napsala vlastní kuchařku.

Spirulinu a chlorellu užívám průběžně, příznivě ovlivňuje trávící trakt a navíc ještě doplňuje mimo jiných prvků železo a B12 a enzymy, zelený ječmen hlavně po ránu doslova vitalizuje tělo a působí jako balsám na žaludek a trávicí trakt...

Homeopatie a detoxikace těla dle MUDr. Jonáše

Také homeopatie nabízí zůsoby pro očistnou drenáž tělesných orgánů.

Z literatury, homeopatické školy a odborných přednášek jsem získala četné informace, že napříkald lidé s přetíženým lymfatickým systémem, ospabenou imunitou, únavovým syndromem, atd...mají při používání drenážníh léků velkou úlevu.Výborně se mi osvědčily drenážní léky na játra či ledviny... a spolu s detoxikačními čaji se účinky potencují.

Drenážní terapie se provádí podáváním jednoho nebo kombinací více homeopatických léků v ředění nižších potencí 5CH - 9CH. Bere se obvykle 5 kuliček-granulí jednoho nebo více léků a rozpustí se v 1 litru neperlivé vody a popíjí se během dne. Nutno vždy zatřepat.

Zelený (francouzský) jíl

Na trhu je více firem, který jej nabízejí.Dá se sehnat od různých firem, v obchodech se zdravou výživou, na netu a objednají vám ho i v dobré lékárně. Na trhu je buď v tobolkách a nebo v prášku, který se ředí vodou a popíjí.
Po poradě s kamarádkou aromaterapeutkou Ivou Tauchamnovou která se v oboru péče o tělo pohybuje a má mj. úžasné centrum ve Dvoře Králové n.L. jsem se rozhodla pro formu práškovou. Kávovou lžičku denně rozmíchám ráno ve sklenici vody a na lačno vypiju. Takto asi 6 dní v týdnu po dobu 3 týdnů a pak dám týden pauzu. No úplně přesně to nedodržuji, občas mám pauzu dva týdny a nebo si ho neberu i 2 nebo 3 dny v týdnu , prostě řídím se intuicí a jak to vnímám a moje tělo potřebuje. Jíl působí úžasně jako vnitřní kartáč na střeva a postupně "posbírá" a vyčistí i ty usazeniny mezi klky.
Musím uznat, že se od té doby cítím jako v té reklamě na activii :-) Společně s tělem se čistí i mysl. Komu přijde trochu nechutný a éklhaft a nebo před cestou do práce nebezpečné rozpustit si ve vodě jíl a popíjet, upozorňuji, jsem fajnšmekr a taky koukám být v pocitu bezepčí, že nablízku je toaleta, ale tohle se v pohodě vypít dá. Je to bez chuti a v krku to nedrhne:).
Kdo si netroufne užívat ráno na lačno právě z důvodu , že má obavy z reakce těla, může užívat večer před spaním. Pro důkladnou očistu střev se doporučuje užívat jíl alespoň po dobu 1 roku.

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH