Úvodní stránka » Atma Kriya
Atma Kriya


Atma Kriya

Atma krija je soubor nástrojů k transformaci působící na všechny úrovně našeho bytí: fyzické, energetické, intelektuální, emocionální, mentální a duchovní. Pomáhá nám uvědomit si naše omezené vědomí a poznat Átma, duši a přijmout kosmické Vědomí. V podstatě se dá říci, že je Atma Krija silným prostředkem k pozvednutí omezeného vědomí k univetzálnímu bytí a pochopení.
Techniky jsou silnou kombinací různých jógových cviků, které byly navrženy mimo jiné k zvýšení úrovní energie, zlepšení imunitního systému, mentální koncentrace.

Fyzické účinky cvičení Atma Krije

Během staletí byla navržena mnohá meditační cvičení, která by vyrovnávala pět elementů a vytvářela harmonii v těle. Též Atma Krija má schopnost vyrovnávat pět elementů a vytvářet perfektní fyzické zdraví.

Jógové pozice a jejich přínos fyzickému zdraví

Námi používané jógové pozice pomáhají zabraňovat problémům se zády, uvolnit fyzické napětí ve svalech, zvýšit krevní oběh, regulovat metabolismus, vyrovnávat hormonální sekreci. Dále vytvářejí dobrou postavu, zvyšují koncentraci, uvolňují hněv a emocionální napětí, regulují trávení, posilují svaly, zpomalují stárnutí, zkvalitňují dýchání a podporují imunitní systém v boji s infekcemi. Naše mudry též pomáhají vyrovnávat pět elementů uvnitř těla, čímž se nastoluje vnitřní léčení a očista.

Naše dechová cvičení pomáhají uvolnit úzkost, zlepšují koncentraci, působí na kardiovaskulární a nervové poruchy, pomáhají s astmatem, rozedmou plic a bronchitidou, zpomalují stárnutí, stabilizují krevní tlak, zklidňují mysl, zvětšují naši dýchací zdatnost a podporují imunitu. Tělo se naplňuje kyslíkem a starý oxid uhličitý je vyloučen z těla, levá a pravá mozková hemisféra je vyvažována a energetické kanály v těle jsou pročisťovány.

Účinky technik na naše mentální zdraví

Východní medicína vidí mysl, tělo a ducha vzájemně propojené. To znamená, že jsou-li naše těla v nerovnováze, bude tak časem i naše mysl a duše. Zdravou stravou, přiměřeným dostatkem spánku a pravidelným cvičení Atma Krije máme sílu vyrovnat naše energie, vytvořit pozitivní emoce a dovolit si odstup od naší mysli, když zakouší nějakou negativitu.

Mnoho našich klientů řeklo, že po několika týdnech pravidelného cvičení Atma Krije se cítili šťastnějšími a spokojenějšími ve svých životech. Ačkoliv Atma Krija nemůže zcela zastavit veškerou mentální negativitu, pomáhá se s ní však účinně vypořádat díky pravidelnému cvičení, jež vytváří pozitivní stav mysli.

Když zharmonizujeme mysl, tělo a ducha a nastolíme rovnováhu pěti elementů, můžeme žít zdravý, vyrovnaný a šťastnější život. Zdravý vyrovnaný životní styl spolu s pravidelným praktikováním Atma Krije může zabránit nemocím, mentální negativitě a energetické nerovnováze našeho těla.

Atma Krija je holistická jóga a meditační cvičení, jež mají moc nastolit fyzickou, mentální a duševní pohodu. Atma Krija též může napomoci stabilizovat hormony v těle a zabránit mírným depresím, úzkostem a hněvu.

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH