Úvodní stránka » Zdraví-nemoc


Než se rozhodnete tyto stránky zase hned opustit, věnujte mi prosím pár minut svého vzácného času a dopřejte mi příležitost, říci vám pár slov o mých aktivitách a mé nabídce právě vám.

Možná teď přemýšlíte, proč já, jako řádná lékařka (blíže viz kapitola “Kdo jsem”) nedržím krok se svými slovutnými kolegy v nemocnicích, specializovaných ambulancích či “pouze” v první linii jako obvodní lékařka. Důvod je ve skutečnosti velmi prostý a podrobně jej rozvíjím v kapitole “Co je to nemoc”. Pro tuto chvíli pouze konstatuji:

Chcete-li se skutečně uzdravit, musíte své “nemoci” porozumět. Protože vaše zdravotní potíže nejsou ve skutečnosti vaší nemocí, ale pouze zprávou vašeho těla (nebo i vaší duše), že něco ve vašem každodenním životě není v pořádku.

Zatímco naše slovutné oficiální zdravotnictví je primárně zaměřeno na to, jak zlikvidovat tuto důležitou zprávu, moje úsilí je primárně nasměrováno na cíl této zprávě porozumět, přeložit vám ji do srozumitelné řeči a pak vám navrhnout cestu “zpátky”, tj. cestu k plnému obnovení vašeho zdraví.

Můžete se spolehnout, že při veškerém tomto našem společném úsilí použiji nejen své nemalé odborné lékařské znalosti a zkušenosti z mé dosavadní praxe v lékařské záchranné službě i v operačních týmech několika nemocnic, ale též mé přístrojové vybavení, které je sice na první pohled skromné, ale mému přístupu k vašemu vyléčení poskytuje neocenitelnou pomoc.

Kromě této “standardní” vybavenosti mám k dispozici ještě něco navíc. Např. přiměřené vyškolení na poli homeopatie, dostatečné vědomosti na poli zdravé výživy a další.

Takže pokud jsem vás nakonec přece jen zaujala, pojďme na podrobnosti:

Co je to zdraví ?

Společenské časopisy, ale i lékařská věda se stále snaží najít tu nejvýstižnější odpověď na otázku “co je to zdraví ?”. Pro naši potřebu se spokojme se zjednodušeným pohledem třeba takto:

“Zdraví jsme, když se cítíme dobře. Když nás nic nebolí a vše v těle funguje, jak správně má.”

Jenže je toto opravdu naše “zdraví”? Pravděpodobně i vám se už stalo, že vás něco začalo bolet (nebo něco přestalo fungovat “jako obvykle”) a po návštěvě zdravotnického zařízení případně i po velmi důkladném vyšetření na specializovaných pracovištích jste se dozvěděli, že všechna provedená vyšetření ukazují na to, že jste v pořádku, tj. že jste zdraví (ačkoliv vám vůbec není do smíchu).

Co se vlastně stalo, že naše jinak opravdu skvělá medicina vám vaše nepříjemnosti neuznala jako narušené zdraví?

Zdraví těla, to jsou nejen správně probíhající základní procesy, ale taky momentální stav vašich buněk, tkání, kostí, žláz a orgánů. Stav, kdy všechny tyto komponenty nejsou na jedné straně plné škodlivých usazenin a na druhé straně v deficitu minerálních a jiných látek, které tam nejen musí být, aby ten který orgán mohl správně pracovat, ale navíc být ve správném poměru, složení atd. Základní “potíž” je v tom, že moudrá Příroda se správně rozhodla nespoléhat se na vaši uvědomělou péči a zařídila to tak, že vaše tělo se přednostně a velmi usilovně o sebe stará samo. Většinou užitečně, ale někdy mu nezbyde nic jiného než začít “vytloukat klín klínem” a vy máte o potíže postaráno.

Ale to zdaleka není všechno. Náš “člověk” to není jen naše fyzické tělo, ale taky naše “duše”. Není třeba hned polemizovat, co si za tímto pojmem kdo představujeme. Věřící člověk patrně něco trochu jiného než ateista, ale nakonec se zřejmě shodneme na tom, že úplně jinak se nám žije, když jsme “v pohodě” a jinak, když máme “depku”.

A já k tomu teď jenom dodám (a můžete na to vzít třeba jed, že mám pravdu), že “zdraví” vaší duše má na vaše tělo neskutečně veliký vliv – dobrý nebo nedobrý, podle toho, jak na tom v této záležitosti právě jste.

Takže pojďme dále:

Co je to nemoc ?

Běžný spoluobčan přemýšlí a následně promluví třeba takto: Pane doktore (paní doktorko), už dva dny mám horečku. Takže to vypadá, že jsem nemocný. Místo “horečky” si tam dosaďte cokoliv jiného, co vás právě teď (pokud jde o váš zdravotní stav) trápí. Kolega obvodní lékař vám tedy předepíše něco na snížení teploty a pošle vás do postele, abyste to vyleželi. Když to místo horečky bude něco jiného (třeba silná bolest), skončíte případně až na operačním stole. A pak, až to bude celé “zúřadováno”, budete prohlášeni za uzdravené.

Jenže při vší úctě k mým váženým kolegům, ve většině případů to tento stav stejně nebude napořád. A to proto, že “léčením” byl odstraněn “důsledek” poruchového stavu v našem organizmu, nikoliv jeho příčina. Dalo by se to přirovnat k situaci. kdy obdržíte poštou obsílku k soudu a vy ji hodíte do koše v dobré víře, že tím budete mít od soudu pokoj. Jenže nebudete. Obsílku obdržíte znovu (nejspíše současně s pokutou) a když ji zase zahodíte, tak si pro vás přijede eskorta. V případě zdravotního stavu se zkonstatuje, že “nemoc recidivuje”, nebo že “operace se nepovedla” apod. Však to už taky asi znáte.

Co tedy s tím:

Vaše problémy jsou též vaší cestou z nich

To, že s vaším zdravotním stavem to není zrovna dobré, vám vaše tělo signalizuje už dávno, bohužel zatím ne moc důrazně. Sem tam vás někde píchá, špatně se vám leze do schodů a ještě hůře po nich zpátky dolů atd. Tělo volá o pomoc a současně se úsilovně snaží tu situaci taky nějak “řešit”. I vy to “nějak” řešíte. Polykáte čím dál víc prášků proti bolesti hlavy, vaříte čím dál silnější kafe a pijete ho čím dál častěji a tu pomyslnou smyčku kolem krku si čím dál víc a víc utahujete.

Můžete se spolehnout, že se vůbec nebudu divit, když se naopak vy budete podivovat mému zjištění, že vaše bolavá kolena jsou přímým důsledkem vaší záliby snídat, obědovat a večeřet každý den pořádný kus masa, zatímco syrovou zeleninu z duše nesnášíte.

Někdy to je takto na první pohled patrné. Někdy je to ale o dost složitější. Když mne navštívíte včas, tj. jak se říká, když ještě “můžete dýchat”, vyšetřím vás svými metodami a navrhnu vám “jak z toho ven”.

Když už to s tím dýcháním bude vážné, i tak pro vás budu moci leccos udělat. No a v tom nejkrajnějším případě vám alespoň doporučím nejvhodnější zdravotní zařízení, které vám poskytne “první pomoc”. Pak už to bude jen na vás, zda se okamžitou úlevou necháte uchlácholit a nebo se ke mně vrátíte a společně se pak pustíme do skutečného vyřešení vašeho zdravotního problému.

Říkám vám na rovinu a s největší vážností: Pokud přijdete s požadavkem “tady mne máte a něco se mnou udělejte” (a já se na to budu jen z povzdálí dívat), pak se mnou neztrácejte čas (a penéze) a rovnou běžte jinam.

Pokud naopak přijdete s odhodláním vyřešit svůj problém sám/ sama, pak s velkou radostí udělám vše pro to, abyste svůj problém nejen odkryl(a), ale taky co nejrychleji a nejúčinněji vyřešil(a). Jsem plně přesvědčena, že společnými silami to dokážeme.

Kontakt

Centrum zdraví a regenerace REVITAL MUDr. Martina Kormundová
Svatopluka Čecha 679, 55101 Jaroměř
725 145 409
74915975
DIČ Nejsem plátce DPH